КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Десять порад батькам з математики

У курсі математики для перших класів виділяється доцифровий період, який включає такі розділи програми: властивості і відношення предметів; взаємне розміщення предметів у просторі; практичні вправи із сукупностями предметів.

Основне завдання цього періоду – розвиток сприймань. Тобто сенсорний розвиток дітей.

Ми б порадили батькам у практичній діяльності дитини звертати увагу на:

1. Розвиток умінь розвивати предмети за розміром, кольором, формою, матеріалом.
  2. Ознайомлення з відносною оцінкою величини предмета (високий, низький, довгий, короткий, великий, малий, широкий, вузький).
  3. Визначення відношень між предметами (більший, менший, однакові за величиною, вищий, нижчий, однакові за висотою).
  4. Розвивати у дітей вміння орієнтуватися в основних просторах напрямках. Навчити визначити напрям – "праворуч", "ліворуч".
  5. В ході виконання тих чи інших дій треба щоразу на кілька секунд зосередити їхню увагу дітей на тому, що і якого рукою вони роблять.
  6. Навчити дітей орієнтуватися на площині аркуша паперу: знайти середину, центр, верхні і нижні, ліві і праві частини та кути аркуша.

Навчання грамоті і розвиток мовлення

Розвиток мовлення

Щоб дитина успішно навчалась у школі, вона повинна володіти рідною мовою. Тому батьки повинні своєчасно звернутися до логопеда і в разі  потреби, виправити вади дитини у вимовлянні окремих звуків.

У тих родинах, де побутово переважає російська мова, бажано щодня говорити з дитиною українською мовою. Назвати всі домашні речі українською і домогтися, щоб дитина засвоїла ці слова та активно вводила їх у мову (Наприклад: стілець, ковдра, килим,  ліжко, склянка, парасолька тощо).

Добре, коли засвоюється тематичний словник: меблі, посуд, одяг, квіти, їжа, тварини, рослини, шкільні речі тощо. Ознайомити дітей зі словами ввічливості, вчити вживати їх у своєму мовленні. Вчити дітей говорити виразно, не поспішаючи, без зайвого напруження. У вигляді мовних ігор навчати дітей добирати ознаки до предметів (яблуко червоне, солодке смачне і т.д.)

Батьки можуть сформувати у дітей первинні уміння логічно мислити і граматично правильно, виразно переказати почуте, побачене, пережити ними. Для цього треба навчити дітей відповідати на запитання, репліки, правильно сприймати мовлення. Розвивати інтерес до самостійної мовної творчості. Саме батьки можуть навчити дитину скласти коротеньку розповідь, придумати казочку, скласти загадку. Велику допомогу у звукомовленні  надають скоромовки, які діти вчать напам’ять.

Домашня атмосфера як найкраще сприяє розвитку вмінь слухати та запам’ятовувати. Тому бажано, щоб діти систематично слухали читання або розповідь казок, а потім самі розповідали їх.

Чим більше віршів вивчить дитина, тим кращою буде її пам’ять і мова. При цьому обов’язково треба навчати виразності, вчити, як правильно застосовувати жести і міміку. Дуже добре, коли в родині співають, і дитина залучається до співу.

Оволодіння початковими навичками читання і письма

• Вчити дітей виділяти на слух звуки на початку, в кінці і в середині слова; назвати послідовно назвати усі звуки.
  • Рекомендується проводити ці вправи у вигляді гри з допомогою фішок.
  • Готувати руку дитини до письма:
  • розвивати  дрібні м’язи руки (ліплення, вишивання, вправи з образотворчого та прикладного мистецтва тощо);
  • навчити правильно сидіти за партою, за столом;
  • графічно зображувати  фігури, лінії, які схожі на елементи букв;
  • заштриховувати перервним і безперервним рухом руки;
  • складати орнаменти.

На допомогу батькам існує багато видів „Прописів”, які слід використовувати.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Тестування професійної спрямованості

Тестування професійної спрямованості особистості за методикою Д. Голланда

Диференційно-діагностичний опитувальник професійної спрямованості Е. Клімова

Інформаційний портал правової просвіти дітей та підлітків

Декларація прав дитини

Книги та підручники з історії України та всесвітньої історії; довідники для підготовки до ЗНО

Ресурсний сайт про права дитини

Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації

Образовательная компания Tom's House

Про Мой Испанский

Учим французский язык самостоятельно

Херсонська обласна бібліотека для дітей

Детский джазовый коллектив “Диксиленд” Херсонского Дворца детского и юношеского творчества

Детский сайт для родителей Твой ребенок.ру

Материалы для обучения детей дошкольного и младшего школьного возраста

Проект Самоучка создан учителем высшей категории со званием учитель-методист

Сайт для любящих родителей и бабушек-дедушек

Юридическая Научная Библиотека

Медико-генетический центр

Русская редакция Deutsche Welle

Словники онлайн

ДОВІДНИК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Клуб Изучающих Испанский Язык!